Weihnachten in Deutschland
Всі дорослі та діти в Німеччині чекають ночі 24 грудня, адже саме тоді святкують Різдво. 25 та 26 грудня — дні, коли прийнято збиратися сім’ями і відпочивати всім разом. Важливе значення має підготовка до Різдва, яка починається з 1 грудня. Усі намагаються створити чарівну атмосферу свята: прикрашають будинки, вулиці, магазини, дерева. У вечері всі міста Німеччини блищать і переливаються прекрасними вогнями.Але найголовніше — це установка різдвяної ялинки на площах усіх міст. Її прикрашають зірками, кулями, гірляндами та солодощами. У будинку лісову красуню приносять тільки в середині грудня. Ще одна важлива традиція Різдва в Німеччині — усі німці придумують та грають сцени з історії святого сімейства. Для цього вони використовують фігурки людей, тварин і предметів інтер’єру, які прийнято дбайливо зберігати і передавати від батьків до дітей.Перед тим, як святкувати Різдво у Німеччині, проходить період Adventszeit, який триває з 1 грудня до різдвяної ночі. В цей час люди чекають пришестя Ісуса Христа, прийнято передавати спадкоємцям календарі Адвенту. У цьому календарі є 24 віконця, в кожному з яких дорослі ховають подарунки для своїх дітей. Кожен день дитина може відкривати тільки по одному віконцю.У Німеччині крім різдвяної ялинки є ще один символ — це різдвяна зірка. Насправді її уособлює прекрасна кімнатна рослина "пуансеттія" , або молочай. Його листя зелене, а квітки яскравого червоного кольору, вони з’являються у грудні. Ця квітка символізує два основні кольори Різдва — червоний та зелений.
24 грудня всі сім’ї Німеччини йдуть до церкви, а потім приходять додому вечеряти. Страв на столі має бути 7 або 9, обов’язково наявність пшоняної каші, заправленої молоком, медом і маслом, гусака, свинини і квашеної капусти. Головна прикраса столу — різдвяний пиріг Штоллен. За вечерю німці бажають один одному здоров’я, щастя і добра, дарують подарунки. Маленьким дітям ще й на ранок кладуть подарунки під ялинку.
Schulen in Deutschland
Початкова школа (Grundschule), у яку діти приходять в 6-річному віці і яку відвідують протягом 4 років (у Гамбурзі, Бремені й Берліні - 6 років), покликана створити базову підготовку до середньої школи.
Наступний щабель навчання називається орієнтаційний (Orientierungsstufe): діти та їхні батьки повинні обрати шлях подальшої освіти. У них є чотири основних можливості: це п'яти- або шестирічна старша школа (Hauptschule), 6-річна реальна школа (Realschule), 9-річна гімназія (Gymnasium) або так звана загальна школа (Gesamtschule). Більшість шкіл включають у свої програми 12-16 предметів, старшокласники в гімназії вивчають 4-6 дисциплін.
Hauptschule уже після 9 класу видає сертифікат про загальну освіту (Hauptschulabschluss), що дозволяє вчитися далі ремеслам. Після 10 класу всі види шкіл видають посвідчення про середню освіту (Mittlere Reife). Після цього шляхи дітей розходяться.Провчившись ще 3 роки, 19-літні гімназисти одержують атестат зрілості - Hochschulreife (Abitur), що дозволяє вступати в будь-які вищі навчальні заклади. Таким чином, сьогодні для закінчення гімназії потрібно провчитися в ній 13 років (в "нових землях" - 12). Зараз у Німеччині обговорюється питання про введення 12-річного навчання у всіх гімназіях країни. Деякі землі вже прийняли таке рішення. Хоча формально німецькі державні школи приймають іноземців з 14 років, у дійсності навчання іноземних дітей у них не дуже поширено. Частіше розглядається варіант вступу в приватну школу-інтернат. У цей час у Німеччині налічується більше 2200 приватних шкіл, педагогічні концепції яких помітно розрізняються між собою. Загальноосвітні приватні школи відвідують 6% німецьких школярів. Останнім часом приватні школи стали проявляти все більшу зацікавленість у тому, щоб брати на навчання дітей з-за кордону. Іноземці можуть навчатися в приватній школі будь-яку кількість років, аж до одержання атестата зрілості, але можна приїхати й на рік-два. Одержати там атестат зрілості німецької приватної школи вигідно тому, хто націлився на подальше продовження освіти в німецькому ВНЗ. Важливою обставиною є й те, що в багатьох приватних школах переходять на двомовну систему викладання іноземних мов - тобто вивчається не одна, як раніше, а дві або навіть кілька іноземних мов. Як правило, у приватні школи приймають дітей з 11-12 років, від них потрібне мінімальне знання мови. Вам знадобиться свідоцтво про народження й дані про успішність у школі за останні рік-два.
Präsentation "Schulsystem in Deutschland"
https://drive.google.com/open?id=0B4LkSeU4rLzDTEowYkZoVzk4S0U
Video "Schulsystem in deutschland"
Teil 1 :
https://www.youtube.com/watch?v=qXSUYQjsL28
Teil 2:
https://www.youtube.com/watch?v=8zJ_QtN4O00
Немає коментарів:
Дописати коментар